Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvijek aktivno

Potrebni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Nema kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Nema kolačića za prikaz.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Što su zanoktice? Zanoktice su tanka, bijela vlakna koja se pojavljuju na krajevima noktiju. One su obično posljedica traumatskog oštećenja ili infekcije. Zanoktice se mogu pojaviti na bilo kojem dijelu tijela, ali najčešće se javljaju na prstima i stopalima. Često su uzrokovane nosiocem patogena ili dugotrajnom upotrebom neprikladnih cipela.

Zanoktice su crvene ili bele kvržice koje se pojavljuju na rubu nokta. Nastaju kao posljedica nepravilnog isecanja noktiju ili zbog stalnog oštećenja. Mogu biti trnci, ali i boli.

Uzroci zanoktica

Zanoktice su uobičajena pojava koja može biti uzrokovana različitim čimbenicima. To mogu biti bilo prekomjerna izloženost toplini, vlazi ili mehanička oštećenja nokta. Zanoktice nastaju kada se nokat povuče od noktiju, što rezultira bolom i oticanjem. Ovisno o uzroku, simptomi se mogu razlikovati od jedne osobe do druge. Međutim, kronična zanoktica može predstavljati veći zdravstveni problem.

Jedan od glavnih uzroka zanoktica je dugotrajna izloženost vlazi. To se često događa ljudima koji provode puno vremena u vodi, poput plivača i ribara. Uz dugotrajno kupanje ili plivanje ruke su okružene vodom tijekom dužeg vremenskog perioda, što dovodi do nastanka zanoktica. Također postoji mogućnost da često pridržavanje prljavih ruku može dovesti do infekcije koja povećava rizik od pojave zanoktica.

Drugi čest uzrok zanokticama je prekomjerna toplina i suha koža. To se događa ljudima koji provode puno vremena na suncu bez adekvatne zaštite kože. Suhoća i prekomjerne temperature mogu uzrokovati smanjenje elastičnosti kože, pa se nokti ne mogu oblikovati na normalni način, što rezultira pojavom zanoktica na nogama i/ili rukama. Takvi problemi također se mogu pojaviti tijekom hladnijih mjeseci, jer su noge često okružene hladnom temperaturom bez odgovarajućeg oblačenja i hidratacije kože.

Neki ljudi imaju sklonost ka stvaranju zanoktica uslijed mehaničkih ozljeda nogu i/ili ruku. Na primjer, pokušaji samostalnog održavanja pedikure ili manikure obično rezultiraju ozljedom nokta koje može dovesti do pojave zanoktica na tom području kože. Isteozmofagija (grizenje) nogti također je jedna od čestih praksi mehaničkih oštećenja koja može rezultirati pojavom zanoktića na prstima i palcima.

Kronična zanoktica može biti posljedica teških bolesti poput dijabetes melitusa ili psorijaze koja utječu na stil života pacijenta te ga onemogućava da obavi svoje svakodnevne aktivnosti bez truda ili boli u stopalima i/ili rukama. Ako ste osjetite bolove u vašim stopalima ili prstima, potrebno je da posjetite liječnika radi ispitivanja mogućih bolesti koje bi mogle bit uzrokovane ovim simptomima..

See also  Što su efedrin kapi

Simptomi zanoktica

Zanoktica je stanje u kojem se nokti počinju ljuštiti i razdvajati od kože prstiju ili nogu. Može biti vrlo bolno i iritirajuće pa je važno da se dijagnoza brzo postavi i da se liječenje počne što prije. Simptomi zanoktica su: crvenilo, oticanje, bol u blizini nokatnog luka, skalirana koža oko nokta, povećani nokti, upala ili osjetljivost na dodir. U nekim slučajevima moguća je pojava gnoja ili svrbeža. U teškim slučajevima dolazi do raspadanja nokta. Zanoktica može biti rezultat infekcije ili traume izazvane vanjskim čimbenicima, stoga je važno da se obratite liječniku ako primijetite bilo kakve simptome zanoktica. Liječnik će pregledati upaljenu zonu i propisati učinkovito liječenje kako bi se spriječio daljnji tretman i sprječavanja infekcija.

Liječenje zanoktica

Zanoktice su estetski problem koji se može liječiti uz pomoć različitih lijekova i medicinskih postupaka. Zanoktici se obično pojavljuju kao rezultat dugotrajnog nošenja prekomjerne tjelesne težine ili prekomjernog stresa na nokte. Postoje neki lijekovi koji se mogu uzimati oralno, a drugi su dostupni u obliku maziva ili masti. Međutim, treba imati na umu da je najbolje konzultirati se s liječnikom ili dermatologom prije nego što se odlučite za bilo koju vrstu liječenja zanoktica.

Uobičajeni tretman za zanoktice je uklanjanje nokta ili odstranjivanje kožice koja okružuje nokat. To je postupak koji može biti vrlo bolan i može dovesti do ozbiljnih oštećenja kožice oko nokta, pa je važno da se pridržavate uputa liječnika i provjerite stanje kože okolo nokta redovito. Također treba imati na umu da ćete možda morati ponoviti postupak nekoliko puta tijekom godine radi održavanja zdravlja nokata i kožice oko njih.

Drugi popularni tretman za zanoktice je lasersko skidanje. Ovaj postupak uključuje upotrebu laserske tehnologije da bi se duboko prodrijeti u površinu kožice i uništi svi bakteriji koji mogu dovesti do pojave zanoktica. Ovo je jedna od najboljih metoda jer omogućava brzo ozdravljenje bez velike boli ili traume koja bi mogla biti povezana s drugim metodama, ali treba imati na umu da lasersko skidanje možda neće biti dostupno svima jer to možda neće biti jedini troškovni faktor.

See also  Koji su simptomi upale slijepog crijeva

Nadalje, postoje i druge metode liječenja poput ultrazvučnog rezanja, kemoterapija, terapija toplinskim valovima i fizioterapija. Međutim, važno je napomenuti da mnogi od ovih postupaka još uvijek čekaju potvrdu FDA-a (američka agencija za hranu i lijekove), pa ćete morati malo istražiti prije nego što počnete s bilo kojim od ovih postupaka. Također vrijedi napomenuti da se ove metode obično preporučuju samo ako su druge metode primjenjive bezuspješne.

Uglavnom, vaš stručnjak ćete što je najbolji tretman za vas individualno utvrditi temelji li se na opsegu problema ili na vašem općem stanju zdravlja. U svakom slučaju, važno je pridržavati se uputa stručnjaka kako biste osigurali sigurnost i uspjenost terapija protiv zanoktica.

Prevencija zanoktica

Nametanje zanoktica može biti bolno, ali postoji nekoliko načina prevencije i olakšavanja nametanja zanoktica. Prvo, redovita tjelesna aktivnost pomoći će jačati mišiće i vezivno tkivo oko zgloba. Obavezno pratite preporučene vježbe istezanja kako biste spriječili nakupljanje tkanine u zglobu. Više vlakana u prehrani također može pomoći u smanjenju napetosti na zglobu i smanjiti rizik od nametanja zanoktica. Drugo, odaberite cipele koje će vam osigurati dobru podršku stopalima. Pazite da kupujete cipele koje su dovoljno velike da se stopala mogu slobodno pomicati, a ne previše velike ili male da bi se stopalo pritisnulo ili istegnulo. Treće, držite glavu ravnomjerne i uspravite leđa kako biste oslobodili napetost na donjoj strani stopala i jezika. Konačno, nošenje ortopedskih jastuka može pomoći u olakšavanju oticanja i bolova ako ste već pretrpjeli nametanje zanoktica.

Sveukupno, postoji nekoliko stvari koje možete učiniti da biste spriječili ili olakšali nametanje zanoktica. Redovita tjelesna aktivnost, odabir odgovarajućih cipela te držanje ravnotežom ti su alati važni za prevenciju zanoktica. U slučaju da već imate problema s nametnutim zankama, nošenje ortopedskih jastuka može biti od velike pomoći u smanjenju otoka i boli.

Alternativna terapija za zanoktice

Alternativna terapija je postala popularna u posljednjih nekoliko godina kao lijek za mnoge bolesti, uključujući i zanoktice. Zanoktice su nakupljanje keratiniziranih stanica na vrhovima prstiju, što može biti bolno i neugodno. Alternativne terapijske metode mogu pomoći smanjiti ili eliminirati zanoktice.

Jedna od takvih metoda je akupunktura. Akupunktura se temelji na principima starim više od tisuću godina koje potvrđuju da se energija može koristiti za iscjeljenje i oporavak. Akupunktura se temelji na pretpostavci da je tijelo poput mreže energijskih točaka i da tačke mogu biti stimulirane da bi se poboljšao protok energije. Osoba koja pati od zanoktica trebala bi provjeriti u akupunkturnom liječniku da biste dobili akupunkturnu terapiju koja bi vam pomogla smanjiti nakupljanje keratiniziranih stanica na prstima.

See also  Što je stresni gastritis

Druga alternativna terapija koja može pomoći smanjiti ili eliminirati zanoktice je aromaterapija. Aromaterapija se temelji na upotrebi esencijalnih ulja eteričnog ulja kako bi se stimuliralo i postiglo opće dobrobit tijela i duha, uključujući i olakšavanje simptoma zanoktica. Esencijalni ulja su prirodni proizvodi koji mogu djelovati izravno na stanice kože, čime se poboljšava cirkulacija i omekšava nakupljen keratinizirani sloj. Za postizanje maksimalnih rezultata preporučljivo je koristiti različite esencijalne ulja (poput lavande, ružmarina, čajevca itd.) Na područje gdje se pojavljuju zanoktice dva puta dnevno dok se masira meka masaža; ovo će doprinjeti relaksaciji mišića prstiju te će olakšati cirkulaciju što će rezultirati smanjenim simptomima zanokticama.

Treća alternativna terapija je homeopatska medicina koja je usmjerena ka postizanju dugoročnih iscjeliteljskih rezultata bez neželjenih nuspojava. Lijekovi homeopatskih lijekova najbolje djeluju ako su propisani od strane stručnog homeopatskog liječnika ili stručnog homeopatskog farmaceuta prema individualnom pacijentovom profilu simptoma i individualnih okolnosti pacijenta. Homeopatski lijekovi mogu biti oblik tableta ili otopine koje treba piti prema uputama liječnika; oni mogu imati blagi umirujući ucinak te će olakšati simptome mučnine, vrtoglavice i bolova u mišićima prstima što ćemo omogućiti bolji protok energile u tom podrućju te ćemo smanjenim simptomima zanicama.

Konačno, joge je još jedna alternativna metoda koja možda možete isprobati protiv simptoma zanokticama. Joge sadržava mnoge poze kojima ćete omogućiti protoćenje energile unutar vas; posebice izmeđudlanaca, što ćemo olakšati cirkulaciji što ćemo rezultirati smanjenim simptomima zanicama na podruc̀ju prstena ruku i stopala.

Na kraju, savjetujemo vam da posjetite strucnjac⁃kinju licem preko licem radi procene vašeg specifiènog slucaja prije nego što poènetec⁃te sa bilo kojom alternativnom terpiji jer svaki slucaj varira ovisno o individualnom profilu pacijenta te tipic⁃nom profil samih problemâ sa sobom donosi razlicite potrebne postupke holistickoga isceliteljska

Jasmina

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je dijagnoza

Što je dijagnoza je pitanje koje mnogi od nas imaju. Dijagnoza je postupak postavljanja procjene ili razumijevanja stanja neke osobe ili stvari. To obično uključuje korištenje različitih dijagnostičkih alata i metoda, uključujući ispitivanje, promatranje, preglede i...

read more

Što je dišnik

Što je dišnik je fiziološki uređaj koji se koristi za mjerenje plućne funkcije. To je uređaj koji se sastoji od cijevi, senzora i računala za procesiranje podataka. Kako dišnik mjeri plućnu funkciju, to može služiti liječnicima i medicinskim profesionalcima da bi...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Revisit consent button
Close
Portal Informer Logo_white transparent
undefined
undefined
Portal Informer Logo_white transparent
Shares
Share This