Što je barakuda je pitanje koje mnogi postavljaju. Barakuda je vrsta riba koja se nalazi u svim oceanskim vodama svijeta. Ova vrsta ribe prepoznatljiva je po svojoj dugoj, izduženoj glavi i tamnoj strani tijela. Barakuda obično žive u skupinama i mogu narasti do duljine od 1 do 4 metra, ovisno o vrsti. Njihove prehrambene navike uključuju izlučivanje hrane koju lovi, poput morskih plodova, riba, rakova i školjaka.

Barakuda je vrsta ribe koja pripada porodici karijola. Barakude se nalaze u otvorenim vodama Sredozemnog mora, Atlantskog oceana i Indijskog oceana.

Vrste barakude

Barakude su ribe koje pripadaju obitelji Sparidae. Ova obitelj uključuje mnoge vrste, koje se razlikuju po izgledu i veličini. Najčešće vrste barakuda su: mediteranska barakuda, srebrena barakuda, škrpina, mekušac i žutoperka.

Mediteranska barakuda (Sparis aurata) je najčešća vrsta u Mediteranu i nalazi se i na zapadnim obalama Afrike, Sredozemnog mora i Atlantika. Ova riba ima tamnozelenu boju tijela s bijelim mrljama po cijelom tijelu. Prosječna duljina tijela je oko 60 cm.

Srebrena barakuda (Sparis brevirostris) je malo veća od prethodne vrste i ima srebrnkasto-sivu boju s malim crnim mrljama po tijelu. Također živi u Mediteranu, ali se može pronaći i na britanskim istočnim obalama. Prosječna duljina tijela je oko 70 cm.

Škrpina (Sparis pantherinus) je još jedna česta vrsta Sparidae obitelji koja se nalazi u Sredozemnom moru. Ova riba ima tamnobraonkasto-crnu boju sa žutim mrljama po cijelom tijelu te joj prosječna duljina iznosi oko 50 cm.

Mekušac (Diplodus puntazzo) je još jedna vrsta koja se nalazi u Sredozemnom moru. Ova riba ima tamnozelenkasto-sivi trup sa sitnim bijelim mrljama po trupu te joj prosječna duljina iznosi oko 30 cm.

Žutoperka (Diplodus vulgaris) je zadnja česta vrsta Sparidae obitelji koja se nalazi u Sredozemnom moru. Ima karakterističnu žutobraonkastu boju sa sitnim crnkastim mrljama po trupu te prosječnu duljinu od oko 25 cm.

See also  Što je bjeloglavi sup

Gustoća

Barakude su jedan od najvećih i najtežih morskih riba. Gustoća barakude je između 0,972 i 0,980 g / cm 3. Točno određivanje gustoće barakuda je vrlo važno jer omogućuje razlikovanje vrsti u morima i oceanima. Gustoća također može varirati ovisno o godišnjem dobu, stupnju zrenja i državi hrane.

Veličina

Barakude su vrlo velike ribe s prosječnom duljinom od 5 do 8 metara i težinom od 250 do 400 kilograma. Neke barakude mogu narasti do dužine od oko 10 metara, a najteža barakuda koja je ikada ulovljena teška je 900 kilograma.

Boja

Barakuda ima sivo-smeđu boju na leđima, a bijelo-sive boje na trbuhu. Boja se može mijenjati ovisno o okolišu u kojem žive. Također mogu postojati neke promjene boja tijekom godišnjih doba.

Način prehrane

Barakuda se hrani raznovrsnim mesnim proizvodima poput riba, morskih školjaka, jastoga, glavonošaca i drugih životinja mora. Osim toga, barakude često progone druge manje ribe kako bi ostvarile svoju prehranu.

Stanište

Barakude obično žive u dubokim vodama blizu obale. One također mogu biti pronađene u dubokim oceanima po cijelom svijetu. Mogu biti pronađene blizu zemljinih obala Sredozemlja i Atlantskog oceana, ali obitelji barakuda također se mogu pronaći uzduž Tihog oceana i Indijskog oceana.

Hrana barakude

Barakude su tradicionalni oblici prehrane u Hrvatskoj, koji se temelje na jelima i kolačima s malo ili nikakvim umjetnim dodatcima. Barakude su zapravo male pećnice u kojima se peku različiti oblici hrane, od jela od mesa do slastica. Smatra se da je ovaj oblik prehrane dio hrvatske tradicije još od starih vremena. Sastavni dio barakuda je različite vrste ribe, mesa i povrća. Jela se skupljaju u malim posudama, a zatim se stavljaju u posebne pećnice gdje se peku i mogu biti pripremljeni za serviranje. U barakudama također možete pronaći kolače od marelica, šljiva ili jabuka. Ovi slatkiši nisu previše slatki i često se serviraju s mlijekom ili jogurtom. Također postoje nekoliko vrsta domaćih vina koja se mogu probati uz barakude. U nekim barakudama mogu se naći i drugi oblici hrane, poput tartufa ili čokolade.

See also  Što je riba

Barakude su idealno mjesto za druženje s prijateljima i obitelji jer su ugodne atmosfere i topline koju nude teško opisati riječima. Osim toga, hrana koja je dostupna po pristupačnim cijenama omogućava da svatko bude uključen i da dijeli istu iskustvo. Kao što možete pretpostaviti, ova hrana može biti prilično masna pa je stoga važno da je jedete umjereno ako želite održati zdrav način života.

U svakom slučaju, hrana Barakuda definitivno je nešto što biste trebali isprobati ako posjetite Hrvatsku jer ćete sigurno voljeti okus hrane koji nudi!

Životni ciklus barakude

Barakude su jedna od najčešćih vrsta riba u morima diljem svijeta. Životni ciklus barakude je složen i može se podijeliti u četiri faze: jajašca, larve, postlarve i odrasle ribe.

Jajašca se mogu pojaviti u toplim morskim vodama od svibnja do lipnja. Jajašca su nalik pahuljicama, bijele boje i nekoliko milimetara u promjeru. Školice jajašaca se obično nalaze na površini mora ili blizu obala. Jajašca će se razviti u larve u roku od nekoliko dana do tjedan dana ovisno o temperaturi mora.

Larve su tanki crvi koji plivaju okolo i hrane se planktonom. U prosjeku traju od tri do pet tjedana prije nego što postanu postlarve. U ovom razdoblju riba se brzo razvija i dobiva boju, peraje i trbuhe te postaje sposobna za plivanje.

Postlarve ostaju blizu obale kako bi pronašle hranu i zaštitila se od većih predatora. U prosjeku traju oko mjesec dana prije no što prestanu biti postlarve i postanu odrasle ribe sposobne za reprodukciju.

Kada dosegnu svoju punu veličinu, odrasle ribe će se preseliti na dublja morska područja kako bi pronašli hranu i sklonili se od predatora. Odrasle ribe mogu dosegnuti veličinu od jednog metra dužine te žive desetak godina.

See also  Što je ogrlice za mačke

Staništa barakude

Barake su postale jedan od najvažnijih smještajnih oblika još od Drugog svjetskog rata. Počele su se koristiti u slučaju da se ljudi trebaju brzo smjestiti ili u slučaju da je potrebno stvoriti privremene smještajne objekte. U Hrvatskoj se barake koriste za razne stvari, od stanovanja do obrazovanja, pa čak i za razvoj poslovnih aktivnosti.

Staništa baraka nalaze se u gotovo svim većim gradovima u Hrvatskoj, a njihove lokacije variraju ovisno o potrebama. One mogu biti smještene na nekretninama koje su oslobođene iz dužničkog ropstva ili na nekim drugim područjima koja su dostupna za preseljenje. Barake mogu biti jednodijelne ili višestruke, a postoje i neke posebne vrste baraka koje mogu biti pogodne za različite svrhe, poput obrazovanja, turizma, rada i stanovanja. Postoji veliki broj opcija za one koji žele istražiti mogućnost postavljanja baraka na određenom mjestu.

Barake se obično prodaju već opremljenim sa svim potrebnim sadržajima za boravak u njima – to može uključivati sanitarije, kuhinju i spavaonice. Oni također mogu imati dodatne pogodnosti poput parkirališta i prostora za okoliš. Nekoliko je opcija dostupno, ovisno o regiji – to može biti bilo urbano ili ruralno područje. U većini slučajeva postoji mogućnost prilagođavanja interijera prema zahtjevima gostiju, a još više podešavanja omogućeno je preko vanjskih instalacija poput boje fasade ili novih vratica.

Cilj postavljanja baraka je osigurati pristup ljudima potrebnim resursima na niskoj cijeni te omogućiti pristup pravednom smještajnom rješenju ljudima koji bi inače bili uskraćeni takve usluge. Dobro planirane barake imaju visoke standarde sigurnosti i prihvatljivosti te pružaju sredstva koja će olakšati život onima koji žive unutar njihovih granica bez da se moramo brinuti o bududnom sigurnom stambenom okruženju.

Portal

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je wc za mačke

Što je WC za mačke? WC za mačke je stvar koja se koristi za higijensko čišćenje mačaka. To je jednostavno spremnik s posebnim sastojcima koji se koriste da bi se mačka čistila i održala higijena. WC za mačke pomažu u održavanju čistoće i sigurnosti vaše mačke, što je...

read more

Što je vrtić za pse

Vrtić za pse je mjesto gdje se psi mogu družiti, igrati i naučiti nove stvari. To je savršeno mjesto za one koji žele da njihovi psi istraže i razviju svoje vještine. U vrtiću za pse pas ima puno prilika da se druži s drugim psima, igra igre i dobiva potrebna...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Shares
Share This