Što je ehf je skraćenica za Evropsku hartiju od vrijednosti. To je instrument finansiranja koji emitenti, obično banke, koriste da povećaju svoje kapitalne rezerve. Uglavnom se emitira u obliku vrijednosnih papira ili vezanih zajmova, gdje se emitent obvezuje da će po isteku roka vraćati nazad novac uz naknadu.

Evropska hokejaška federacija (EHF) je međunarodna federacija za hokej na travi koja okuplja nacionalne hokejske saveze i promoviše hokej na travi u Evropi. Osnovana je 1958. godine i osnovni cilj joj je da unapredi i razvije hokej na travi u Evropi. EHF je deo Međunarodnog saveza za hokej (FIH), kao najvećeg svetskog organa za hokej na travi, a članice EHF-a su 42 nacionalne federacije iz Evrope.

Tko su članovi EHF-a?

Europska nogometna federacija (EHF) je neprofitabilna organizacija koja okuplja nogometne saveze Europe. Trenutno ima 55 članica, od kojih su 44 države članice Europske unije, a ostatak su nečlanice EU-a. EHF je osnovan 1954. godine u Ženevi i djeluje na međunarodnom planu kako bi promovirao razvoj i popularnost nogometa u Europi. Osim toga, EHF također provodi usklađeni pristup nogometnim pravilima i regulativama diljem kontinenta te podupire i potiče međunarodnu suradnju između svojih članica.

Svaki savez mora biti priznat od strane Međunarodnog nogometnog saveza (FIFA) da bi se pridružio EHF-u. Također, svakom novom članu se dodjeljuje individualni status koji se temelji na njihovoj geografskoj poziciji i razini organiziranosti. Na primjer, većina država članica EU-a pripada redovitoj kategoriji članova, dok one na periferiji trebaju posebno potvrde da bi postale punopravni članovi EHF-a.

Kao što je već spomenuto, EHF obavlja mnoštvo poslova povezanih s europskim nogometom. To uključuje organizaciju međunarodnih utakmica za reprezentacije Europe te zastupanje interesa svih svojih članica pred FIFA-om. Također se bavi razvojem europskih programa znanstvenoga i stručnoga usavršavanja te poticanjem sportske etike i profesionalizma u europskom nogometnom okruženju.

Uloga Europske hokejaške federacije (EHF)

Europska hokejaška federacija (EHF) je neprofitna organizacija koja se bavi promicanjem i razvojem hokeja na ledu u Europi. Osnovan je 1961. godine, a sastoji se od 25 članica iz 17 europskih zemalja. Glavni cilj EHF-a je promoviranje hokeja na ledu kao vrhunske sportske aktivnosti, poticanje razvoja i nadograđivanje postojećih pravila i propisa, te osiguravanje korektne igre u kojima će svi sudionici biti tretirani ravnopravno. EHF također promiče međunarodno natjecanje među europskim zemljama uz namjeru povećanja popularnosti sporta.

See also  Što su bekovi u nogometu

EHF ima veliku ulogu u uspostavljanju standarda za fair play i sigurnost igre, kao i održavanju visokih standarda tijekom utakmica. Također promiče međusobnu suradnju između europskih zemalja, edukaciju o sportu te podržava sportsku etiku i dobre sportske navike. EHF provodi mnoge projekte koji su usmjereni na razvoj mladih igrača, poticanje društvene odgovornosti te pomoć starijim igračima u nastavku nakon završetka profesionalne igračke karijere. Također nudi financijska sredstva zemljama članicama za podršku i razvoj nacionalnih programa hokeja na ledu.

Kroz svoju mrežu ljudi diljem Europe, EHF nudi mogućnost suradnje različitim organizacijama i institucijama na području hokeja na ledu te podržava organiziranje međunarodnih turnira i natjecanja Europskog prvenstva u hokeju na ledu (EEHC). S ciljem poticanja inovativnih ideja unutar sporta, EHF također provodi proces certificiranja sustava obrazovanja trenera diljem Europe te organizira seminare o specifičnim temama vezanim uz hokej na ledu.

Najveća takmičenja EHF-a

EHF (Evropska hokej federacija) je organizacija koja se bavi organiziranjem i promoviranjem hokeja na ledu u Evropi. Njihovo glavno takmičenje je EHF Liga Prvaka, dvomesečno takmičenje koje se odvija u Evropi, a najbolji timovi se borite za trofej. Osim toga, EHF organizira i druga takmičenja poput Evropske lige šampiona, Euro Hockey Tour, Euro Hockey Challenge i Euro Hockey League. Sva ta takmičenja pružaju priliku timovima da se suprotstave najboljim evropskim ekipama i da osvoje trofeje. U skladu sa svojom misijom da poboljša igru ​​hokeja na ledu u Evropi, EHF ima i dodatne programe za usavršavanje igrača kao što su Evropski program za razvoj igrača, program za pomoć mladim igračima i program zaposlenih u hokeju.

EHF Liga Prvaka je najveće međunarodno takmičenje koje se svake godine održava u Evropi. U ovom takmičenju sudjeluju najbolji timovi iz cijele Evrope koji se bore za trofej EHF Lige Prvaka. Također, postoji i “Final Fours” turnir gdje četiri najbolja evropska timova dolaze na jedno mesto da bi odlučili ko će biti ove godine prvaci Lige Prvaka. Osim toga, postoji još jedno veliko takmičenje – Euro Hockey Tour – gdje reprezentativni timovi iz četiri evropske države – Norveške, Švedske, Finske i Rusije – borbe protiv jedni drugih svake godine u sklopu turnira pod nazivom Euro Hockey Tour Championship. Drugo veliko takmičenje koje se organizuje od strane EHF-a je Euro Hockey Challenge gdje reprezentativni timovi se bore međusobno tokom dva turnira na dva različita mesta u Evropi.

See also  Što je equipe

U skladu sa svojim misijama promocije hokeja na ledu u Evropi svim generacijama unutar regionale granice, EHF ima još nekoliko takmičenja koja doprinose unapređivanju sportova. Oni sponzorišu „Euro Hockey League“ (EHL) koja je prvenstvo visokog nivoa sa sedamdeset ekipa iz cijele Evrope koje se bore za titulu prvaka Europe; „Euro Ice Hockey Challenge“ (EICC), međunarodnu liga junior hockey-igraćka; te „Evropsku ligu šampionata“ (ELC), vodeću liga senior hockey-igraćka u Evropi. Ovi programi pomažu stvaranju nove generacije talentovanih igračica i igraćica različitih dobi iz cijele Europe i održavati visok standard hokejskih sportskih aktivnosti u regionu.

U svrhu promovisanja sportova diljem regije, EHF sponzoriše još neka regionalna takmičenja poput „Euro Hockey Open“ (EHO) turnira 2016 godine gdje su timovi iz osam evropskih država bili pozvani da predstave svoju državu; „Youth European Championships“ (YEC) gdje mladi talentovani igraćici iz celog regionale dijelile medalju; te „European Women’s Championships“ (EWC) gdje su ženski timovi bili pozvati da predstave svoju državu na putovanju ka tituli europskih prvakinja. Ovi dogadjaji pomažu unaprijediti sportsku participaciju diljem regijale te stvaranju nove generacije talentovanih sportista sa ciljem jačanja veza međusobnih sportova unutar regiji.

Uz ove navedene dogadjaje odrzane od strane EHF-A postoje još mnoga drugal takmicalenja koja doprinose promociji sportskih aktivnosti diljem regiji te jacanju veza medusobnih sporova unutar regiji . Takmicarsko okruzenje kreirano od strane EHFF-A omogucava igracima da doprinescu sportsko okruzenjsko stvaranju nove generacijae talentovanih sportista .

Istorija EHF-a

Europska hokejaška federacija (EHF) osnovana je 1991. godine kao zamjena za Europsku hokejašku uniju (ETU), na temelju dogovora između ETU i Međunarodne hokejaške federacije (FIH), kako bi se stvorio jedinstveni europski hokej. EHF je sada najveća regionalna hokejska federacija u svijetu, uključujući više od 50 članica i preko 500.000 trenutnih registriranih igrača. EHF organizira i podržava sve europske događaje u hokeju, uključujući nacionalne prvenstva, Europsko klupsko prvenstvo, Europsko prvenstvo za mlade i drugo. Osim toga, EHF promovira razvoj hokeja u cijeloj Europi, nudi tehničku pomoć i edukativne usluge svojim članicama te aktivno sudjeluje u pružanju podrške sportistima i menadžerima u sportu.

See also  Što je zagrebački košarkaški savez

Nakon osnivanja, EHF je odmah počela provoditi različite programe razvoja na europskoj razini; međutim, tek je 2012. godine EHF uspostavio svoje Uredništvo za razvoj kako bi se unaprijedili programi edukacije i promocije igranja hokeja. Od tada su organizirane brojne radionice odraslima, seminarima o trenerskom radu te edukativni programi za djecu i mlade ljude diljem Europe.

EHF se širi svakim danom jer postaje prepoznatiji međunarodni organizator događaja; 2017. godine FIH je prepoznao EHF-ovo liderstvo na području europskog hokeja odlukom da dodijeli sedam svjetskih turnira – dva odrasla svjetska prvenstva (2018., 2021.) I pet juniorskih svjetskih prvenstava (2019., 2022., 2023., 2024., 2026.).

Povećanje granice dobne dobi za sudjelovanje u EHF natjecanjima

EHF je donio odluku da se granica dobne dobi za sudjelovanje u EHF natjecanjima poveća sa 16 na 18 godina. Ova odluka je donesena s ciljem podizanja standarda i postizanja viših razina kvalitete u europskom rukometu. Donošenje ove odluke omogućilo je igračima da se bolje pripreme za natjecanja, pruživši im vremena da razviju svoje vještine i steknu iskustvo.

Uvedena pravila o obaveznoj upotrebi štitnika za glavu

Druga najznačajnija odluka donesena od strane EHF-a bila je uvođenje pravila o obaveznoj upotrebi štitnika za glavu tijekom svih EHF utakmica. Ova mjera predstavlja dio EHF-ovog napora da se povećaju sigurnosni standardi i zdravlje igrača. Odluka također proširuje obvezu postojećih propisa o upotrebi štitnika zglobova i ramena, čime se osigurava veći nivo zaštite u europskom rukometu.

Uvedeno pravilo „svi protiv svih“

EHF je također donio odluku o nametanju pravila „svi protiv svih“ u svim međunarodnim rukometnim turnirima. Ova odluka je donesena kako bi se poboljšala kvaliteta utakmica, jer će omogućiti igračima da igraju protiv puno različitih protivnika, umjesto da se bave samo istim timovima iz svog regiona ili države. Pored toga, to će omogućiti većoj preglednosti na turnirima jer će rezultati biti lakše pratiti i uspoređivati s drugim timovima diljem Europe.

Portal

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je kajak za more

Kajak za more je vrsta kajaka koja se može koristiti za surfanje, ribolov i druge aktivnosti u moru. To je vrlo laka plovila koja se lako može manevrirati. Kajak za more ima dvije sjedala, jedno za vozača i drugo za pratitelja. Također ima nekoliko pregrada koje su...

read more

Što je juventus

Što je Juventus? Juventus je najuspješnija talijanska nogometna momčad koja se natječe u talijanskom Prvenstvu i Europejskim natjecanjima. Osnovana je 1897. godine u Torinu, Italija, Juventus je postala jedna od najpoznatijih i najuspješnijih momčadi na svijetu....

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Shares
Share This