Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvijek aktivno

Potrebni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Nema kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Nema kolačića za prikaz.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Što je suho utapanje? Suho utapanje je metoda za zaštitu od vlage i zamrzavanja koja se koristi u graditeljstvu. To se obično koristi na mjestima gdje se mora postići visoka razina vodonepropusnosti i omogućiti stalno suho okruženje.

Suho utapanje je postupak spajanja metalnih dijelova za stvaranje cjelovitog, trajnog spojnog spoja. Proces je poput lemljenja, ali bez uključivanja bilo kakvih mehaničkih ili fizičkih podložaka ili dodataka. Umjesto toga, dvije ili više metalnih dijelova se stavljaju u suhu komoru i podvrgavaju vakuumu. Vrući plinovi su potom proizvedeni u komori da bi se povećala temperatura, što omogućava da se metali topi i spoje.

Kako se Suho Utapanje Koristi?

Suho utapanje je tehnika koja se često koristi u industriji za uklanjanje mokrih i vlažnih nečistoća. Tehnika se temelji na činjenici da čvrste čestice padaju u vodu, dok tekuće nečistoće mogu biti odvojene i izdvojene pomoću različitih filtriranja i pročišćavanja. Većina postupaka suhog utapanja koriste se za uklanjanje različitih prljavština, šljake i otpadnih voda iz industrijskih aplikacija. Također se može koristiti za pročišćavanje bušotinskih otpadnih voda s visokom razinom opasnog otpada. Postupak suhog utapanja također može biti koristan za odvajanje plutajućeg otpada od tekućih otpadnih voda, što može biti važno u aplikacijama poput lokalnih kanalizacijskih sustava ili akumuliranog otpada s odlagališta.

Suho utapanje obično se provodi tako da se mokra smesa stavi u tank s odvodnim otvorom na dnu. Zatim se tank napuni morskom vodom ili drugom tekućinom kako bi omogućilo da prljava masa padne do dna tanka, a ostatak pluta prema gore. Kada je smesa potpuno uronjena, postupak je gotov i omogućava prikupljanje mase koja je bila uronjena prema dolje na dno tanka. Ostatak plutajućih nečistoća može biti filtriran preko gornjeg dijela tanka pomoću posebnog filtera. Ovaj postupak omogućava da se prljava masa identificira, razdvoji i isključivo ukloni iz tekućine koja je ulazila u suspenzijsko stanje, bez potrebe za dodatnom ispiranju ili ponovnim punjenjem tankova.

See also  Što je stacionar

Suho utapanje može biti jednostavno i efikasno zbog jednostavne metode potrebne za provedbu postupka i niskih troškova radova potrebnih za pripremu smjese prije ulaska u suspenzijsko stanje. Međutim, ova metoda ne radi dobro sa visoko viskoznim materijalima poput emulzija ili emulzija s visokim sadržajem masti ili ulja jer bi mogli ostati dio smjese koji bi ostali na površini nakon provedbe postupka suhog utapanja. Osim toga, ovaj postupak ne radi dobro sa slabo topivim materijalima jer bi oni mogli ostati suspendirani unutar smjese bez obzira na broj putovanja preko filtra.

Portal

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je zolja

Što je zolja je staro šibensko oružje koje se može vidjeti u većini muzeja u Hrvatskoj. To je osobito oblik granate koja se koristi u višenamjenskim okolnostima, od obrane do napada na neprijatelje. Zolja je tradicionalno bila napravljena od drva i metala i nastala je...

read more

Što su zlatne poluge

Što su zlatne poluge? Zlatne poluge su tehnika koja se koristi u investiranju da bi se postigao dugoročni uspjeh i stabilnost. To je strategija koja se temelji na principu balansiranja između sigurnih i rizičnih investicija, omogućavajući vam da postignete optimalnu...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Revisit consent button
Close
Portal Informer Logo_white transparent
undefined
Portal Informer Logo_white transparent
Shares
Share This