Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvijek aktivno

Potrebni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Nema kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Nema kolačića za prikaz.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Što je učestalo mokrenje kod žena? Učestalo mokrenje je pojava gdje se žena bori s čestim nagonima za mokrenjem. Ova pojava može da bude izazvana raznim uzrocima, a rezultira neugodnim simptomima koji mogu biti vrlo ometajući. Učestalo mokrenje može biti povezano sa fiziološkim poremećajem ili nekom drugom bolesti.

Uzroci čestog mokrenja kod žena mogu biti: infekcije mokraćnog sustava, hormonalne promjene poput menopauze, istezanje trbušnih mišića ili povećan pritisak na zdjelične organe, prekomjerno unošenje tekućine, prekomjeran fizički napor ili stres, kao i upala prostate.

Simptomi čestog mokrenja kod žena

Često mokrenje je problem s kojim se suočavaju milijuni žena diljem svijeta. To utječe na njihovu kvalitetu života i može biti vrlo neugodan. Simptomi čestog mokrenja uključuju često noćno mokrenje, nagon za ponovnim mokrenjem odmah nakon završenog mokrenja, gubitak kontrole nad mokraćom ili potrebu da se isprazni beznačajna količina urina. Osim toga, uzroci čestog mokrenja mogu biti povezani s hormonima, infekcijama ili prekomjernom uporabom alkohola ili kofeina.

Kako bi se ispravno dijagnosticirali simptomi čestog mokrenja, potrebno je proći temeljit pregled i obaviti testove urina, krvi i ultrazvuka. Nakon dijagnoze liječnik može propisati lijekove za liječenje ili fizioterapiju za održavanje mišića zdjelice i poboljšanje jačine mišićnog tkiva. Osim toga, postoje i neke narodne metode liječenja poput biljnih čajeva i zdravih prehrana za pomoć u sprečavanju simptoma čestog mokrenja.

Dobra higijena također igra važnu ulogu u sprečavanju simptoma čestog mokrenja. Preporuča se da se pridržavate rutinskog režima pića i prehrane te da redovito vježbate da biste održali dobru ravnotežu vode u tijelu. Također je važno ograničiti unos alkohola i kofeina te pravilno upravljanje stresom jer oni mogu dovesti do pojačanog osjećaja uriniranja.

See also  Što je ubod stjenice

Dijagnosticiranje čestog mokrenja kod žena

Često mokrenje kod žena je stanje u kojem osoba ima potrebu za čestim mokrenjem, bez obzira na to koliko je mlijeka popila. To može biti zbunjujuće i frustrirajuće, ali može biti i znak neke druge bolesti. Stoga je važno dijagnosticirati uzroke čestog mokrenja kako bi se bilo dijagnoza ili liječenje mogli odrediti. Dijagnoza može uključivati pregled urina, ultrazvuk, cistoskopiju i druge testove. U nekim slučajevima liječnik možda će napraviti histološki pregled tkiva iz mokraćnog mjehura ili provesti vratnu ultrazvučnu dijagnostiku da bi identificirali uzrok problema. U većini slučajeva terapija obuhvaća lijekove za poboljšanje otpornosti na infekcije, upotrebu hormona ili fizioterapiju da poboljša mišićnu snagu i tonus. Ako se utvrdi da je uzrok problema hiperaktivni mokraćni mjehur, tada se postupci poput elektrostimulacije mogu provoditi radi poboljšanja simptoma.

Liječenje čestog mokrenja kod žena

Često mokrenje je vrlo neugodno stanje koje može utjecati na svakodnevne aktivnosti. Često mokrenje najčešće je problem kod žena i može biti izazvano raznim uzrocima, uključujući stres, hormonalne promjene, trudnoću, infekcije ili upalne bolesti mokraćnog trakta. U većini slučajeva, liječnik će propisati lijekove za liječenje čestog mokrenja. Lijekovi za liječenje mogu uključivati ​​antibiotike, diuretike ili hormonske terapijske lijekove. Također se preporučuju neki oblici fizikalne terapije za poboljšanje mišića tiska zdjelice i pomoći u održavanju urinarne kontrole. U nekim slučajevima možda ćete morati podvrgnuti operaciji da biste se riješili ovog problema. Operativni postupci mogu uključivati ​​injekcije, implantate ili laparoskopija. Ako imate problem s čestim mokrenjem, obratite se svom liječniku da biste se informirali o najboljoj metodi za vaš slučaj.

Prevencija čestog mokrenja kod žena

Često mokrenje je čest problem koji se javlja kod žena i može dovesti do izraženog osjećaja nelagode. Ovaj problem može biti uzrokovan raznim čimbenicima, uključujući stres, infekcije, neke lijekove i trudnoću. Postoje načini prevencije čestog mokrenja koji se mogu primijeniti za pomoć u smanjenju simptoma.

See also  Što je svrbež kože na nogama

Prva stvar koja bi trebala biti učinjena je smanjenje utjecaja stresa na vaš život. To se može postići putem različitih tehnika relaksacije i opuštanja. Također je važno da svakodnevno vježbate i održavate zdravu prehranu koja sadrži puno voća i povrća. To će pomoći jačati mišiće prednjeg trbuha, što bi moglo smanjiti simptome.

Također je važno da identificirate bilo koje infekcije mokraćnog sustava (UTI) koja bi mogla biti uzrokom ovog problema. Ako sumnjate da imate UTI, obratite se liječniku za testiranje i liječenje antibioticima ako je potrebno. Također je važno ograničiti unos alkohola i duhana jer su to faktori rizika za UTI-ove.

Neke vrste lijekova također mogu izazvati česte mokrenje, pa je važno da pitate svog liječnika ako mislite da neki od lijekova koje uzimate možda doprinose ovom problemu. Lijekovi poput diuretika, antidepresiva i antikonvulziva mogu biti posebno problematični ako se koriste dugoročno.

Trudnice također ponekad osjećaju pritisak na mokraćni mjehur uslijed rastućeg bebino maternice pa bi trudnice trebale obratiti pozornost na nelagodne senzacije tijekom trudnoće i potražiti stručnu pomoć ako imaju bilo kakvih simptoma čestog mokrenja.

Konačno, postoji nekoliko vrsta terapija za prevenciju čestog mokrenja tako da obratite pozornost na ove metode ako ste već isprobali sve ostalo bez rezultata: biofeedback terapija, elektrostimulacija mišića prednjeg trbuha, kegelske vježbe za jačanje mišića prednjeg trbuha te akupunktura i masažna terapija za opuštanje mišićnih napetosti u trbušnom području.

Alternativne terapije za često mokrenje kod žena

Često mokrenje, poznato i kao noćno mokrenje ili inkontinencija, može biti vrlo neugodno i stresno. To utječe na kvalitetu života osobe koja pate od toga. Uobičajene terapije za često mokrenje uključuju lijekove, fizioterapiju, operaciju ili kemoterapiju. Međutim, postoje i alternativni tretmani za često mokrenje koji mogu biti učinkoviti.

See also  Koji su detalji bruce willis bolesti

Kod nekih ljudi, samoupravljanje može biti učinkovita alternativna terapija za često mokrenje. To se može postići promjenom prehrane ili prilagođavanjem navika poput vožnje bicikla ili vježbanja plivanja. Također je važno piti dosta tekućine jer to pomaže u održavanju urinarnog trakta zdravim i uspostavljanju ravnoteže elektrolita. Osim toga, preporuča se nošenje odgovarajućeg rublja kako bi se smanjila vlaga koja se akumulira u tkivima te ubrizgavanje botoks kako bi se smanjio pritisak na mišićima i tkiva.

Još jedna opcija je biofeedback terapija koja se obično provodi pod nadzorom liječnika. Ova metoda pomaže pacijentima da nauče kontrolirati svoj urinarni trakt tako da moći osjetiti napade mokrenja i suzbiti ih prije nego što dođu do iscjedka urina. Ovaj tretman obuhvaća upotrebu posebnog senzora da bi se identificirale promjene u mišićima trbuha ili vanjskih genitalnih organa te posebne vrste vježbi disanja, relaksacijske tehnike i mentalne vizualizacijske tehnike.

U slučajevima gdje su ostale metode neuspjele, moguće je pribjeteli na lijekove poput antikolinergika, agonista receptora alfa-adrenergika, diuretika ili simpatomimetika. Oni mogu smanjiti simptome poput nadraženost crijeva i problema sa urinarnim traktom uspoređivanjem rad crijeva i bubrega. Međutim, ljudima koji imaju bubrege ili jetru trebalo bi biti oprezni jer ti lijekovi mogu imati negativan utalec na regulaciji metaboliizma tekućina unutar organizma.

Jasmina

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je dijagnoza

Što je dijagnoza je pitanje koje mnogi od nas imaju. Dijagnoza je postupak postavljanja procjene ili razumijevanja stanja neke osobe ili stvari. To obično uključuje korištenje različitih dijagnostičkih alata i metoda, uključujući ispitivanje, promatranje, preglede i...

read more

Što je dišnik

Što je dišnik je fiziološki uređaj koji se koristi za mjerenje plućne funkcije. To je uređaj koji se sastoji od cijevi, senzora i računala za procesiranje podataka. Kako dišnik mjeri plućnu funkciju, to može služiti liječnicima i medicinskim profesionalcima da bi...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Revisit consent button
Close
Portal Informer Logo_white transparent
undefined
undefined
Portal Informer Logo_white transparent
Shares
Share This