Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvijek aktivno

Potrebni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Nema kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Nema kolačića za prikaz.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Amnioskopija je dijagnostička procedura koja se koristi za pregled amnionske tekućine i posteljice (membrana koje okružuju fetus tokom trudnoće). Ova procedura se obično izvodi u svrhu dijagnosticiranja određenih fetalnih abnormalnosti.

Amnioskopija je medicinski pregled koji se provodi u trudnoći radi procjene fetalnog stanja. To se provodi tako da se u maternicu ubrizgava amnionska tekućina koja se analizira radi otkrivanja anomalija i infekcija.

Amnioskopija

Amnioskopija je dijagnostička procedura koja se koristi za postavljanje dijagnoze poremećaja razvoja fetusa. To se obično provodi u drugom ili trećem tromjesečju trudnoće. U ovoj proceduri, liječnik umetne tanku cijev u trbušnu šupljinu majke kako bi procijenio fetalni razvoj. Cilj ove procedure je identificirati potencijalne probleme i napraviti plan liječenja ako postoji bilo kakva patologija.

Amnioskopija se obično provodi kako bi se isključio ili potvrdio utvrđeni rizik od razvojnih problema, poput Downovog sindroma, neuralnog tubusa i oštećenja srca. Također može pomoći da se utvrdi da li postoje anomalije koje su identificirane na ultrazvučnom pregledu i da li je fetus pravilno lociran u maternici. Ova procedura također može pružiti informacije o genetskim bolestima, kao što su talasemija i fibroza.

Amnioskopija – što je to?

Amnioskopija je pregled trbušne šupljine fetusa, koji se obavlja uz pomoć laparoskopa. To je prilično iscrpljujući postupak, koji se provodi u trudnoći od 17–20 tjedana. Pregled se obavlja radi dijagnosticiranja i praćenja razvoja fetusa. Ova tehnika pomaže u identifikaciji različitih abnormalnosti na ranim stadijima trudnoće, što omogućuje liječniku da propiše potrebne mjere za liječenje ili prevenciju ozbiljnih problema s fetusom.

See also  Što je gangrena noge

Kako se provodi amnioskopija?

Amnioskopija se provodi izvodeći laparoskopsku operaciju. U laparoskopskoj operaciji, liječnik ubrizgava anestetik u trbušnu šupljinu majke i onda reže mali otvor kroz koji se ubacuje laparoskop – tanka cijev sa svjetiljkom na vrhu koja omogućava liječniku da vidi unutarnju strukturu intrauterinog okruženja. Liječnik može pregledati posteljicu, placentu i fetus. Također možete procijeniti stanje mekih tkiva i jajovoda ploda s pomoću amnioskopijskog instrumenata.

Rizici amnioskopije

Amnioskopija je medicinski postupak koji se koristi za procjenu stanja fetusa u maternici. To je najčešće primjenjivano u situacijama kada postoje sumnje na anomalije fetusa ili povećana fetalna patologija. Iako je amnioskopija značajan napredak u dijagnostici, postoje potencijalni rizici i nuspojave.

Jedan od glavnih rizika amnioskopije je infekcija maternice. Ova infekcija može biti vrlo opasna, posebno ako postoji prodiranje bakterija u maternicu. Drugi potencijalni rizici su trudnoća preranog prekida, oštećenje placente, krvarenje i spontani pobačaj. Ovi rizici mogu biti još veći ako se postupak provodi prerano ili ako se ne pridržava pravilne tehnike ili protokola za provedbu amnioskopije.

Još jedan mogući rizik od amnioskopije je da možda ne daju potpuno točne informacije o stanju fetusa ili placentarnim problemima. U nekim slučajevima možda ćete morati provesti druge testove za potvrdu dijagnoze. Također, postoji i mogućnost da ste prijetili činom amnioskopije bez da ste bili svjesni stvarnog stanja fetusa, što bi moglo dovesti do pogrešne dijagnoze i liječenja.

Alternativne metode pregleda trudnoće

Trudnoća je jedan od najuzbudljivijih perioda u životu žene. To je i vrijeme kada se mora voditi računa o zdravlju, o čemu svaka trudnica treba biti svjesna. Osigurati da se trudnoća odvija bez problema može biti zastrašujuće i zahtijeva stalnu brigu. Kako bi utvrdili da je beba u maternici dobro, postoje različiti pregledi trudnoće koji se mogu izvesti u različitim fazama trudnoće. Postoje i alternativne metode pregleda trudnoće koje se mogu izvesti s ciljem procjene rizika ili identifikacije bilo kakvih problema u ranim fazama trudnoće.

See also  Što su prenatalni vitamini

Neki od najčešćih alternativnih metoda pregleda trudnoće su ultrazvuk, amniocenteza, fetoskopija i druge invazivne metode pregleda. Ultrazvuk je najčešći oblik pregleda trudnoće i može se izvesti tijekom cijele trudnoće. Ultrazvuk slike prosljeđuju lijevcima na monitoru gdje mogu vidjeti položaj ploda, razvoj organa i procjeniti veličinu ploda. Ultrazvuci također pomažu otkriti eventualne anomalije u razvoju fetusa ili poremećaj u maternici.

Amniocenteza je invazivna ispitivanja koja pomažu identificirati potencijalne probleme s fetusom rano u trudnoći. U ovom postupku, lijevci ubrizgavaju iglu u posteljicu koja sadržava tekućinu koja okružuje plod i potom uzimaju dio tekućine radi laboratorijskih testova na prisutnost bilo kojeg genetskog poremećaja ili infekcije. Fetoskopija je još jedan invazivan postupak koji se provodi tako da lijevci ubrizgavaju fleksibilnu cijev u rodnicu gdje mogli vidjeti unutar maternice detaljan prikaz fetusa. Ovim postupkom mogli bi utvrditi položaj fetalnih organa i eventualne abnormalnosti u fetusovom razvoju.

Iako su alternative metode pregleda trudnoce efikasne, trebate imati na umu da mogu biti opasne ako se ne provode pod stručnim nadzorom lijekara jer nose neke rizike vezane za bolest ili ozljedu fetusa tijekom postupka. Stoga bi bilo dobro da se posavjetujte sa svojim lijekarom prije nego što donesete bilo kakvu odluku o alternativnim metodama pregleda trudnoce .

Mogući rezultati amnioskopije

Amnioskopija je dijagnostička procedura koja se provodi u trudnoći u ranim fazama, obično između 15. i 20. tjedna trudnoće. Ova procedura se provodi da bi se procjenila fetalna zdravstvena situacija i utvrdilo da li postoje određeni genetski poremećaji ili druge bolesti. Amnioskopija otkriva moguće rizike određenih bolesti i neželjenih stanja, kao što su Downov sindrom, Turnerov sindrom i druga malformacija ploda. Rezultati amnioskopije mogu biti pozitivni ili negativni. Pozitivni rezultati ukazuju na prisutnost neke bolesti ili malformacije ploda, dok negativni rezultati ukazuju na nedostatak bilo kakve abnormalnosti ploda.

See also  Što je nedostatak vitamina b12

Ako se pojave pozitivni rezultati, liječnici će savjetovati dodatne preglede i testove kako bi se utvrdilo točno stanje zdravlja ploda. U većini slučajeva, dodatne testove moraju obaviti oba partnera jer je to jedini način da se ta stanja potvrde ili isključe. Dodatne preglede obavljaju stručnjaci prenatalne dijagnostike, a mogu uključiti ultrazvučnu dijagnostiku, procjenu tvari kojima je okružen fetus ili analizu DNK-a fetusa putem amniocenteze.

U svakom slučaju, liječnik će objasniti vam i vašem partneru potencijalne rizike i predložiti najbolji lijek za vaš položaj. Ako rezultati budu pozitivni, vaš liječnik možda će savjetovati prenatalnu terapiju koja možda može smanjiti rizik od određenih poremećaja ili bolesti fetusa. Također ćete biti upozoreni da postoji rizik od spontanog pobačaja ako ste podvrgnuti aminoskopiji.

Jasmina

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je dijagnoza

Što je dijagnoza je pitanje koje mnogi od nas imaju. Dijagnoza je postupak postavljanja procjene ili razumijevanja stanja neke osobe ili stvari. To obično uključuje korištenje različitih dijagnostičkih alata i metoda, uključujući ispitivanje, promatranje, preglede i...

read more

Što je dišnik

Što je dišnik je fiziološki uređaj koji se koristi za mjerenje plućne funkcije. To je uređaj koji se sastoji od cijevi, senzora i računala za procesiranje podataka. Kako dišnik mjeri plućnu funkciju, to može služiti liječnicima i medicinskim profesionalcima da bi...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Revisit consent button
Close
Portal Informer Logo_white transparent
undefined
undefined
Portal Informer Logo_white transparent
Shares
Share This