Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvijek aktivno

Potrebni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Nema kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Nema kolačića za prikaz.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Što je mast protiv neuralgije i reume? Mast protiv neuralgije i reume je lijek koji se koristi za liječenje bolova u mišićima, zglobovima i ligamentima. Mast se može oblikovati u obliku gela ili kreme te se nanosi na kožu izravno na zahvaćeno područje. Može sadržavati različite sastojke, uključujući eterična ulja, biljne ekstrakte, cinkov oksid, salicilnu kiselinu i druge lijekove. On pomaže smanjenju boli i upale te može biti od velike pomoći u liječenju neuralgija i reume.

Neuralgija je oboljenje koje se manifestuje kao jaka bol u nekom delu tela, uglavnom kožnim ili mišićnim tkivima. Može biti uzrokovano traumom ili infekcijom, a simptomi obično uključuju oštre, konstantne boli i grčeve. Neuralgiju može izazvati i prekomerno naprezanje ili preveliko opterećenje nervnih završetaka.

Uzroci neuralgije

Neuralgija je bol u vratu, glavi, ramenima i leđima koji se javlja zbog kompresije ili oštećenja živaca. Postoje različiti uzroci neuralgije, uključujući ozljede živca, infekcije, upalne bolesti i stres. Kada se radi o ozljedama živaca, to se može dogoditi zbog traume uzrokovane padom ili sudarom. Infekcije koje mogu dovesti do pojave neuralgije uključuju herpes simplex virus i varicella-zoster virus. Upalne bolesti poput polimiozitisa i skleroderme također mogu dovesti do napada boli. Stres također može biti jedan od glavnih čimbenika koji utječu na pojavu neuralgije.

Neuralgija također može biti povezana s drugim medicinskim stanjima poput dijabetesa, multipla skleroza (MS), Parkinsonove bolesti ili metaboličkih poremećaja. Zbog toga je vrlo važno provesti temeljit pregled i utvrditi točan uzrok nastanka boli prilikom liječenja neuralgije. Lijekovi poput nesteroidnih protuupalnih lijekova (NSAID) i antikonvulziva mogu biti propisani za liječenje teških napada boli povezanih s neuralgijom. U nekim slučajevima mogu se propisati masaža, fizioterapija ili akupunktura za smanjenje simptoma neuralgije.

Simptomi neuralgije

Neuralgija je oboljenje koje se manifestuje bolovima u određenoj regiji tijela. Bol je obično jak, pulsirajući ili probadajući i može se pojaviti u vratu, licu, rukama ili nogama. Neuralgija ima brojne simptome, uključujući oštre boli uslijed promjene položaja tijela ili dodira, osjetljivost na dodir i trnce. U nekim slučajevima mogu se pojaviti i glavobolja, vrtoglavica, mučnina ili zamagljen vid. Simptomi neuralgije obično traju samo nekoliko sekundi do nekoliko sati. Međutim, u težim slučajevima simptomi mogu trajati i nekoliko dana.

See also  Što je stolica kod beba

Kod mnogih ljudi neuralgija se javlja s periodima mirovanja i ponovnih napada bola. U većini slučajeva napadaji bola su razdvojeni različitim vremenskim intervalima – od samo nekoliko tjedana do nekoliko mjeseci ili godina. Simptomi neuralgije mogu biti toliko intenzivni da osoba često ne može funkcionirati normalno za vrijeme napada bola zbog nelagode koju uzrokuje bol.

Liječenje neuralgije

Neuralgija je upala živca koji uzrokuje jaku bol. Postoje različite vrste neuralgija, među kojima su trigeminalna neuralgija, interkostalna neuralgija, glosofaringealna neuralgija i slično. Liječenje ovog stanja ovisi o težini simptoma i može uključivati lijekove protiv bolova, fizikalnu terapiju ili operaciju.

Najčešći lijekovi za liječenje neuralgije su antikonvulzivni lijekovi kao što su gabapentin i pregabalin. Ovi se lijekovi mogu koristiti za smanjenje boli i poboljšanje općeg blagostanja. Osim toga, liječnik može propisati nesteroidne protuupalne lijekove (NSAID) za smanjenje boli. Fizioterapeuti mogu propisati posebne vježbe za jačanje mišića i poboljšanje cirkulacije kako bi smanjili bol i upalu.

Ako se simptomi ne mogu olakšati medicinskim tretmanima, operacija možda će biti potrebna. Operacija se obično provodi laparoskopski ili mikrokirurški i obuhvaća uklanjanje živca ili istiskivanje živca prema dolje da bi se smanjila bol. Nakon operacije, pacijent će trebati dugotrajnu rehabilitaciju kako bi se osiguralo da nema postoperativnih problema.

Kao dodatni tretman, pacijent možda će morati odabrati akupunkturu ili akupresuru za smanjenje boli na području gdje je upale živaca. Ove metode mogu imati pozitivan učinak na pacijenta jer utječu na poremećaj cirkulacijskog sustava uzrokovan upalom živaca te poboljšavaju metaboličke procese tako da oslobode tjelesne energije.

Iako je navedeno da su medicinski tretmani prva linija liječenja za neuralgiku, važno je napomenuti da je svaki slučaj individualan; stoga je potrebno potražiti savjet stručnog ljudskog stručnjaka pri odabiru najboljeg pristupa za svakog pojedinog pacijenta.

See also  Što je dugotrajna temperatura kod djece

Što je reuma?

Reuma je skupina bolesti koje utječu na zglobove, mišiće i ligamente. Obično se manifestira kao bol u zglobovima. Ovisno o vrsti reume, može prouzročiti druge simptome, uključujući oticanje, upalu i osjećaj gori. Reume se mogu podijeliti u dvije glavne skupine: artritisa i fibromialgije. Artritis je oblik reume koji utječe na zglobove i može prouzročiti simptome poput boli, oteklina i upala. Fibromialgija je oblik reume koji se očituje kao mišićna čvrstoća i bol u mišićima. Oba oblika reume mogu biti vrlo teška dok se liječe. Ako sumnjate da imate ili ste dijagnosticirani s reumom, važno je da se obratite liječniku kako bi dobili odgovarajući tretman usmjeren na smanjenje simptoma.

Kako bi se otkrila vrsta reume koja pogađa pojedinca, liječnik će provesti fizikalni pregled i postaviti niz pitanja o simptomima. U nekim slučajevima potrebno je napraviti laboratorijske testove kako bi se potvrdila dijagnoza ili isključile druge mogućnosti. Ako pacijent ima artritis, lijekovi protiv bolova poput ibuprofena mogu pomoći u smanjenju boli i oticanja. U nekim slučajevima potrebno je primati injekcije ili steroidne lijekove za ublažavanje simptoma artritisa ili fibromialgija. Fizikalna terapija također može biti od velike pomoći u smanjenju boli i upale te poticanju oporavka mišića nakon ozljede ili operacije.

Neki drugi načini na koje možete smanjiti simptome reume su pravilna prehrana koja sadržava puno voća, povrća i cjelovitih žitarica te redovito vježbanje, što će olakšati da vaš zglobovi budu fleksibilni te ćete jačati mišićnu masu i ligamentne veze. Sveukupno, važno je da ako mislite da imate bilo kakve znakove ili simptome reume posjetite svog lokalnog lijeka radi daljnjeg postupanja prema tretmanu ove bolesti.

Liječenje reume

Reuma je upalna bolest koja može utjecati na različite dijelove tijela. Liječenje reume podrazumijeva upravljanje simptomima i smanjenje upala u tijelu. Cilj liječenja reume je poboljšanje kvalitete života pacijenta, smanjenje upale, te održavanje i obnavljanje funkcija tijela.

See also  Što je afazija bolest

Liječenje reume najčešće podrazumijeva unos lijekova protiv artritisa, koji su najbolji za smanjenje simptoma i održavanja zdravlja. Ovi lijekovi mogu biti oralni, vrsta injekcija ili infuzija (umetanje lijeka u venu). U nekim slučajevima možda ćete trebati uzimati lijekove za ciljanu terapiju, koji se primjenjuju za određene vrste reume.

Drugi oblik liječenja koji se često koristi da bi se spriječile ili smanjile simptome je fizikalna terapija. Fizikalna terapija pomaže u održavanju fleksibilnosti mišića i zglobova, poboljšava snagu mišića i pomaže pacijentima da postignu veću samostalnost. Osim toga, terapija vježbanjem može olakšati bolove uzrokovane artritisom.

Kirurška intervencija je još jedna mogućnost koja se možda mora razmotriti za ljudske bolesnike s artritisom. Kirurško liječenje može biti potrebno ako druge metode ne uspiju smanjiti simptome bolesti ili ako postoje druge medicinske stanice koje su vezane uz artritis.

Važno je napomenuti da je svaki slučaj reume drugačiji te da ćete trebati razgovarati sa stručnim medicinskim osobljem o najboljoj metodi liječenja za vas. U nekim slučajevima možda ćete trebati mjeriti sadržaj masnoća i proteina u vašoj prehrani, dok ćete drugima trebati promatrati određene prehrambene navike ili promatrati određene načine rada i relaksacija da bi se pomoglo smanjenju stresnih situacija kojih je puno relanih sa vašim problemom reume.

Jasmina

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je dijagnoza

Što je dijagnoza je pitanje koje mnogi od nas imaju. Dijagnoza je postupak postavljanja procjene ili razumijevanja stanja neke osobe ili stvari. To obično uključuje korištenje različitih dijagnostičkih alata i metoda, uključujući ispitivanje, promatranje, preglede i...

read more

Što je dišnik

Što je dišnik je fiziološki uređaj koji se koristi za mjerenje plućne funkcije. To je uređaj koji se sastoji od cijevi, senzora i računala za procesiranje podataka. Kako dišnik mjeri plućnu funkciju, to može služiti liječnicima i medicinskim profesionalcima da bi...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Revisit consent button
Close
Portal Informer Logo_white transparent
undefined
undefined
Portal Informer Logo_white transparent
Shares
Share This