Što je bechamel? Bechamel je vrsta bijele umaka koja se koristi u prehrambenoj industriji. To je jedan od osnovnih sastojaka za mnoge klasične francuske, talijanske i drugih jela. Postoji nekoliko varijacija ove umake, od osnovnih do onih sa dodatnim sastojcima. Bechamel se može koristiti za punjenje, prelivanje ili prekrivanje namirnica prije pečenja ili kuhanja.

Bechamel je francuska tečna smesa koja se bazira na vrhunskoj masnoći, koja se obično kuha u slatkom vrhnju i dodaje se brašnu da bi se dobila gusta konzistencija. Obično se koristi za pripremu niza jela, poput lasagna i tjestenina u sosu.

Bechamel razlikuje se od drugih umaka

Bechamel je jedan od najčešće korištenih umaka u kuhanju. To je francuski umak koji se sastoji od mlijeka, maslaca, brašna i začina. Bechamel je vrlo sličan bjelančevini, ali ima neke posebne karakteristike koje ga čine unikatnim.

Prvo, Bechamel se obično dodaje u jela koja sadrže meso ili ribu, dok bjelancevine često služe kao sos za povrće ili salate. Također, Bechamel je mnogo gustiji od bjelancevine i ima puniju teksturu.

Druga razlika između Bechamela i bjelancevine je to što se bez obzira na namjeru može pojačati začinima poput cimeta ili muškatnog oraščića. Za razliku od bjelancevine, bechamel je pikantniji i ima više okusa.

Treća razlika između Bechamela i bjelancevine jest da se Bechamel često upotrebljava u složenim receptima zahtijevajućim višeslojnu teksturu sosa. Na primjer, možete dodati bechamel sirom punjenom pastom ili umacima za pizzu da bi dobili bogatiji okus i teksturu. To omogućava da vaš glavni recept dobije dubinu okusa koja drugi umaci ne mogu pružiti.

See also  Kako se radi vakumirani bakalar priprema

Bechamel je stilska vrijednost svakog iskusnog kuhara jer on nudi bogatiji okus u odnosu na druge vrste umaka. Ako želite poboljšati svoje jelo i dodati još neke slojeve okusa, onda bi trebali isprobati bechamel!

Kako se priprema bechamel?

Bechamel je jedna od osnovnih sastojaka u mnogim kuhinjama. To je lako pripremiti, a možete ih koristiti za punjenje tjestenina, pizze, kolača ili čak za umak za meso. Za početak, morate staviti dvije žlice maslaca u tavi i topiti na srednjoj vatri. Kada je maslac potpuno otopio, dodajte tri žlice brašna i dobro miješajte da se formira pastom. Dodajte pola litre mlijeka polako i lagano promiješajte da biste izbjegli grudice. Zagrijte smjesu dok ne postane gusta. Zatim dodajte malo soli i muškatnog oraščića po želji i promiješajte da bi se svi sastojci dobro povezali. Bechamel je spreman!

Bechamel će vam dati finu kremastu teksturu koja može biti dodana u jela koja traže sočnu teksturu. Uglavnom se može spremiti unaprijed pa ga samo trebate zagrijati na dan kad ga želite upotrijebiti. To je lako pripremiti i idealno za one koji ne vole previše vremena provedeno u kuhinji!

Namirnice potrebne za pripremu bechamela

Za pripremu bechamela potrebno je nekoliko osnovnih sastojaka: maslac, brašno, mlijeko i naravno sol. Potrebno je i malo vremena da se sve dobro promiješa i da se dobije željena gustoća.

Maslac je glavni sastojak bechamela. On osigurava ukusan okus jela, ali i omekšava njegovu teksturu. Pri korištenju maslaca uvijek treba paziti da bude dobro otopljen, a zatim dodati brašno i promiješati da se dobije gusta smjesa.

Brašno služi kao zgušnjivač bechamela. Kada se dodaje maslacu, potrebno ga je pažljivo miješati da bi se izbjeglo grudvanje. Na taj način će biti omekšana tekstura jela jer će brašnu biti lakše razrijediti u mlijeku.

See also  Što je tava za palačinke

Mlijeko je također važan sastojak pri pripremi bechamela. Prije nego što se doda brašnu, potrebno ga je prvo prokuhati kako bi postao toplo i lako razrijeđeno u smjesi od maslaca i brašna. Također, treba imati na umu da količina mlijeka varira ovisno o tome koliko gustog sos treba napraviti.

Naravno, sol je još jedan od najvažnijih sastojaka za svako jelo, pa tako i za bechamel sos. U ovom slučaju sol će dati puniji okus jelu jer će istaknuti pun okus maslaca i mlijeka. Stoga ga treba dodati prema vlastitom ukusu pažljivo mješajući cijelu smjesu dok se ne dobije željena gustina.

Bez obzira na tehnike kuhanja kojima se služite, obavezno provjerite sadržaj svake namirnice koja je potrebna za pripremu ovog jela jer ćete time osigurati savršen okus vašeg Bechamel sosa!

Što je Bechamel?

Bechamel je jedna od najstarijih i najpoznatijih francuskih umaka. To je bijela, kremasta, vrlo fina umaka s kojom se obično dodaju začini za poboljšanje okusa. Obično se kuhaju s mlijekom i maslacem ili masnoćom, a može se dodati i parmezan ili druge vrste sirutke. Bechamel se obično koristi u raznim receptima itd., Naročito u francuskoj i talijanskoj kuhinji.

Što se servira s bechamelom?

Bechamel se često servira sa raznim vrstama jela, uključujući lasagne, lazanje, gratinirana jela, punjenja tikvica i mnoga druga jela. Također se može servirati s različitim vrstama povrća, poput blitve ili šparoga. Također se može koristiti za premazivanje zapečenih namirnica poput pite od jabuka ili palačinki. Može biti prisutan u moussu od škampi i ostalim omletima. Bechamelova omleta također je popularna pojava u francuskoj i talijanskoj kuhinji.

Kako se čuva bechamel?

Bechamel sos je jedan od najčešće korištenih sastojaka u kuhinji. Ovaj bogati i kremasti sos često se upotrebljava u mnogim receptima, od okruglica do lasagne i drugih jela. No, bechamel sos nije dugotrajan, pa je važno znati kako ga ispravno čuvati.

See also  Što je grožđani šećer

Prvo što treba napraviti je da se bechamel sos stavi u zatvorenu posudu ili zaštitnu vrećicu. Ako imate višak, možete ga staviti u miješalicu ili blender i ponovno usitniti. Zatim ga stavite u hladnjak na temperaturi od 4 ° C ili nižoj. Bechamel sos možete čuvati u hladnjaku do 7 dana. Također možete spremiti bechamel sos u zamrzivač i čuvati do 3 mjeseca ako je pravilno spremljen.

Budite sigurni da je vaš bechamel sos potpuno ohlađen prije nego što ga prebacite u hladnjak ili zamrzivač. Ako neki dio ostane topliji od ostalog, to može biti vektorom bakterija i infekcija koje bi se mogle razviti tijekom vremena. Također, nemojte dodavati ništa novo u preostali bechamel ako ste već dodali druge namirnice prije smrzavanja – također može povećati rizik od razvoja bakterija.

Portal

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je zobeno mlijeko

Što je zobeno mlijeko je tradicionalna hrvatska jela koja se sastoji od zobenih pahuljica na vodi. Zobeno mlijeko je izvor hranjivih tvari, bogato je ugljikohidratima i sadrži visoke razine vitamina i minerala. Zbog niskog sadržaja masti i kolesterolom, to je idealna...

read more

Što je zob

Što je zob? Zob je vrsta štitnika za glavu čiji je cilj zaštititi glavu od udaraca i povreda. Zobovi su napravljeni od tvrdog materijala koji može da absorbira udarce ili da ih razdvaja. Obično se nalaze na sportskim zaštitnim opremama, kao što su bicikli, motori,...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Shares
Share This