Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvijek aktivno

Potrebni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Nema kolačića za prikaz.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Nema kolačića za prikaz.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Nema kolačića za prikaz.

Što su hrenovke u tijestu? Hrenovke su tradicionalno hrvatsko jelo, koje se sastoji od tankog tijesta i začinjenog hrena. Ovo jelo je popularno u cijeloj regiji, a obično se priprema za blagdane ili posebne prigode. U osnovi, hrenovke se sastoje od miješanog brašna i vode, koje se oblikuje u tanko tijesto i potom prekrije začinjenim hrenom. Najčešće je tijesto pečeno u pećnici ili prženo na ulju, što mu daje slatki okus.

Hrenovke su mekane i kruške oblike kobasice, napravljene od svinjskog mesa, mesa svinjske jetre i biljnih dodataka. Obično se prodaju u trgovini u obliku već pripremljenog proizvoda.

Sastojci za tijesto s hrenovkama

Potrebno je nekoliko sastojaka za pripremu tijesta sa hrenovkama. Prvo će vam trebati 500 g brašna, 2 komada kvasca, 4 žlice šećera, sol i ulje. Osim toga, potrebno je dodati još neke sastojke: 100 g maslaca, 1 jaje i 3 dl mlijeka. Za nadev će vam trebati 2 kg hrenovki i 1/2 dl ulja.

Kad se to sve skupi, prvo stavite kvasac u posudu sa malo tople vode i šećera. Nakon 10 minuta stisnite ga dobro rukama ili vilicom da bi se omekšao. U drugoj posudi pomiješajte brašno, sol i malo ulja. Dodajte kvasac i pomiješajte dobro da se smjesa ujednači. Zatim dodajte maslac, jaje i mlijeko te mijesite smjesu dok se ne počne odvajati od strane posude. Sada je tijesto spremno za oblikovanje.

Za nadev morate oguliti hrenovke pa ih malo isjeckati na kockice te staviti u lonac sa malo ulja i pirjati na laganoj vatri neko vrijeme da porumeni. Kad se hrenovke ispeku, možete slagati tijesto u plehove pa ga prekriti nadjevom od hrenovki te peći dok ne postane zlatne boje. Gotovo je! Sada možete uživati u finom domaćem tijestu sa hrenovkama!

See also  Što je lisnato tijesto

Kako pripremiti tijesto s hrenovkama?

Hrenovke su jedan od omiljenih jela u Hrvatskoj i obično se pripremaju kuhanjem, pečenjem ili prženjem. No, postoji i drugi način za pripremu hrenovki: zamotavanje u tijesto. Priprema tijesta s hrenovkama je vrlo lako, a rezultat je ukusno i nutritivno jelo. Potrebno je samo nekoliko koraka da se dobije savršeno tijesto s hrenovkama.

Prvo što treba napraviti je priprema tijesta. Za to se pomiješaju 500 g brašna, 2 žlice soli, 2-3 žlice ulja i po potrebi malo tople vode. Sve se promiješa i stisne tako da se dobije glatko tijesto. Zatim treba istresti malo brašna na radnu površinu i razvaljati ga tanko na debljinu od otprilike 1-2 mm.

Nakon toga treba pripremiti nadjev za punjenje tijesta s hrenovkama. Za to će biti potrebni 2-3 kg usitnjenih hrenovki, ulje za prženje, malo soli i papra te 1-2 luka. Hrenovke se prže u ulju dok ne postanu hrskave, pa se dodaju sitno nasjeckani lukovi i ostale začine prema okusu. Kada je nadjev spreman, može ga se rasporediti po cijeloj površini razvaljanog tijesta osim rubova otprilike 3 cm od rubova (to su rubovi koji će omogućiti da se tijesto lakše sklopi).

Zatim treba prekriti polovicom nadjeva preostalom polovicom razvaljanog tijesta te lagano pritisnuti rubove kako bi se spojila obe strane. Zatim treba pažljivo premotati cijelo punjenje kako bi dobili duguljast oblik (kao rolat). Rolat treba staviti u dasku za pečenje lagano posutu brašnom (da ne bi prianjalo) te peći u prethodno zagrijanoj pećnici na 220°C oko 30 minuta ili dok ne postane smeđa boja po površini. Kada je gotovo tijesto s hrenovkama spremno je za serviranje!

Serviranje tijesta s hrenovkama

Kada želite servirati tijesto s hrenovkama, najbolje je da to učinite na toplo. Najprije morate kuhati hrenovke – dovoljno je ih kuhati oko 10-15 minuta. Nakon toga, možete staviti hrenovke u zdjelu, dodati malo maslinovog ulja i promiješati. Zatim prelijte smjesom od jaja i mlijeka preko tijesta za palačinke i umiješajte ga. Na vrućoj površini rasporedite mješavinu tijesta i pecite na obje strane dok ne postanu zlatno smeđe boje. Sada je spreman za serviranje! Potrebno je samo uzeti hrenovke iz zdjele, dodati po žlicu po palacinki i oblikovati palačinke. Ako želite, možete poslužiti sa sirom ili jogurtom da bi bila još ukusnija. Tako ste spremni za serviranje ukusnog tijesta s hrenovkama!

See also  Što je liker od grožđa

Alternativni recepti za tijesto s hrenovkama

Hrenovke su jedan od najpopularnijih jela u Hrvatskoj iako se danas često koriste i u različitim drugim kuhinjama diljem svijeta. Također je idealno jelo za one koji žele brzu, ukusnu večeru ili obrok na brzinu. Postoji mnogo različitih načina pripreme hrenovki, ali ako želite nešto malo drugačije, možete isprobati alternativne recepte za tijesto s hrenovkama.

Jedan od najpopularnijih alternativnih recepata je tzv. “kruh s hrenom”. Ova vrsta tijesta se priprema sa slaninom, lukom i mladim krumpirima te pireom od krumpira i mlade mrkve. Sve se to miješa sa smjesom brašna i vode dok ne dobijete glatko tijesto, a zatim se oblikuje u krug ili ovalno oblikovanu pizzu i peče u pećnici dok ne postane hrskavo. Rezultirajući kruh možete poslužiti s umakom od rajčice ili bilo kojim drugim umakom prema vlastitom izboru.

Drugi recept je “tortilje s hrenovkama”. Za ovaj recept trebat će vam pire od papra i luka, maslinovo ulje te naravno hrenovke. Pire se stavlja na list tortilje i prelije uljem da bi bila meka. Zatim se ubacuju narezane hrenovke te se tortilja preklopi na pola i prži do mekanosti. Tortilje mogu biti poslužene same ili s nekim dodacima poput salata ili pirea od graha.

Također postoji još jedan interesantan recept za tijesto s hrenovkama – “rolice sa sirom”. Ovo je jednostavan recipe; samo treba umjetiti smjesu brašna, soli i vode koja bi trebala imati gustu tekućinastu konzistenciju pa se po potrebi dodajte malo više vode ili brašna. Zatim napunite rolete narezani sir, natruljenim lukom te malo nasjeckanim listićima peršina pa spojite rubove rolice da se ne bi otvorila pod pritiskom ulja u tavi.

Svi ovi recepti su idealni za brzi ručak ili večeru jer ne traju previše dugo da bi se pripremile. Osim toga, možete još više unaprijediti ove recepte dodavanjem raznih dodataka poput šunkinog mesa, čeri paradajza ili bilo kojeg drugog namirnice po vašem ukusu. Pogledajte ove alternativne modele pripreme hrenovki pa probajte napraviti nešto novo!

See also  Što je tartuf

Portal

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je zobeno mlijeko

Što je zobeno mlijeko je tradicionalna hrvatska jela koja se sastoji od zobenih pahuljica na vodi. Zobeno mlijeko je izvor hranjivih tvari, bogato je ugljikohidratima i sadrži visoke razine vitamina i minerala. Zbog niskog sadržaja masti i kolesterolom, to je idealna...

read more

Što je zob

Što je zob? Zob je vrsta štitnika za glavu čiji je cilj zaštititi glavu od udaraca i povreda. Zobovi su napravljeni od tvrdog materijala koji može da absorbira udarce ili da ih razdvaja. Obično se nalaze na sportskim zaštitnim opremama, kao što su bicikli, motori,...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Revisit consent button
Close
Portal Informer Logo_white transparent
undefined
undefined
Portal Informer Logo_white transparent
Shares
Share This