Buttermilk je sastojak koji se koristi u mnogim receptima za pravljenje raznih vrsta hrane. To je obično fermentirana oblik mlijeka, koji ima slatkast okus i laganu teksturu. Buttermilk se uglavnom koristi za pečenje, ali može se iskoristiti i za miješanje umaka ili salata. Kao i druge mliječne proizvode, buttermilk sadrži visoke razine proteina, vitamina B12 i minerala poput fosfora.

Buttermilk je proizvod koji se dobije od miješanja kiselog mlijeka i vode. Obično se koristi za pečenje, a ponekad se može dodati salatama ili umacima za povećanje slatkoće.

Kako se pravi Buttermilk?

Buttermilk je vrsta kisele tekućine koja se obično koristi u tradicionalnoj američkoj i britanskoj kuhinji. Obično se dobiva od sira ili mlijeka i vode. Kisele tvari u njoj čine je idealnom za pravljenje preljeva, peciva i tijesta za pite. Iako se može kupiti u trgovini, lako ga je napraviti kod kuće.

Da bi napravili buttermilk na domaćem miješalu, trebat će vam sastojci poput sirutke ili kefira i vode. Za početak, uzmite šalicu sirutke ili kefira i dodajte joj dvije šalice vode. Miješajte dok se ne dobije glatka smesa. Zatim dodajte 2-3 žličice limunovog soka ili ocat i miješajte još nekoliko minuta da bi tekućina postala kiselija. Vaš buttermilk je spreman za upotrebu!

Buttermilk također možete napraviti od svježeg mlijeka. U tu svrhu potrebno je mlijeko prethodno zagrijati na niskoj temperaturi (oko 60 stupnjeva Celzija). Zatim dodajte 1-2 žličice limunovog soka ili ocat i promiješajte da bi se razrijedilo mlijeko. Ostavite smesu da odstoji nekoliko minuta da bi postala kisela te ju onda možete upotrijebiti umjesto buttermilka.

See also  Što je prilog uz roštilj

Kako se koristi Buttermilk?

Buttermilk je vrlo korisno za mnoge vrste jela. To je obično kiselo mlijeko u kojem se dodaju bakterije da bi se postigla potrebna gostota. Također izaziva fermentaciju u tijestu, što jamči mekše i lakše pečeno pecivo. Buttermilk se često koristi za pravljenje slatkih i slanih jela, uključujući biskvite, muffine, pancakes, palačinke i druge slatke poslastice. Možete ga također iskoristiti za mariniranje mesa i ribe, a može se dodati i salatama za dodatni okus. Uglavnom se buttermilk dodaje receptima da bi poboljšalo okus jela te osiguralo mekšu teksturu. To je odličan način da unesete malo raznolikosti u svoje obroke.

Buttermilk

Buttermilk je obično mlijeko s vrlo malim postotkom masti. To je obično ukusan i lagano fermentiran napitak od mlijeka koji se koristi za pripremu raznih jela. Buttermilk sadrži kalcij, proteine, vitamine i minerale, što ga čini odličnom prehrambenom opcijom. U prosjeku, 100 g buttermilka sadrži oko 37-41 kcal. Također sadrži 3-4 g masti, 4-5 g proteina i 2-4 g ugljikohidrata. Buttermilk također sadrži značajne količine vitamina B12 i magnezija te niz drugih hranjivih tvari.

S obzirom na niz hranjivih tvari koje buttermilk sadrži, on je izvrstan izvor energije za ljude svih dobnih skupina, posebice onima s osjetljivim probavnim sustavima. Također se smatra da utječe na razinu šećera u krvi i pomaže u regulaciji štitnjače. Osim toga, buttermilk je bogat izvor lahko probavljivih proteina i kalcija te se preporučuje ljudima s niskim unosom proteina ili onima s problemima s probavom.

U svakom slučaju, buttermilk može biti odlična dodatna hrana za one koji žele postati zdraviji ili smršati – u prosjeku 100 g buttermilka sadržava oko 37-41 kcal. Stoga je jedan od najboljih načina da se osigura dovoljan unos hranjivih tvari bez trošenja previše energije.

See also  Što je tijesto za palačinke

Koje su zdravstvene prednosti Buttermilka?

Buttermilk je fermentirani napitak koji se pravi od kravljeg mlijeka, šećera i kvasca. On sadrži probiotike, biološki aktivne tvari koje potiču zdravlje crijeva i probavnog sustava. On je bogat izvor vitamina B, pa čak i vitamina D. Također sadrži velike količine vlakana, poput nezasićenih masnih kiselina i minerala poput magnezija, fosfora, željeza i cinka.

Konzumacija buttermilka može pomoći u smanjivanju razina holesterola u tijelu zbog prisustva lako probavljivih masti u njemu. To pomaže smanjiti rizik od srčanih bolesti i drugih problema s kardiovaskularnim zdravljem. Buttermilk sadrži također antioksidante, poput laktoferina i prebiotika, koji pomažu pročistiti tekućinu u organizmu i spriječiti pojavu bakterija.

Buttermilk je dobar izvor proteina obogaćen aminokiselinama poput treonina, valina i metionina, što ga čini odličnim izvorom energije za vježbajuće osobe. On također djeluje blago diuretski pa može pomoći održavanju zdrave ravnoteže tekućine unutar tijela.

Portal

Position

Nadam se da je ovaj tekst bio koristan i da ste uživali čitajući ga.

Ako želite još slobodno pogledajte sve moje članke na ovom portalu.

Ako mene želite upoznati pogledajte više ovdje.

Sadržaj objavljen i dostupan putem ovim internetskih stranica isključivo je informativnog karaktera i pribavljen iz jvnih izvora, bez ikakvog jamstva, bilo koje vrste, izričitog ili prešutnog, da je isti točan, pravodoban, potpun i/ili prikladan za neku određenu svrhu ili određeni način korištenja. Navedeni sadržaj Korisnik koristi isključivo na vlastitu odgovornost i vlasnik ove stranice se ne može smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ili interpretacijom istog. Objavljeni sadržaj i informacije ni u kom smislu ne predstavljaju ponudu ili poziv na stavljanje ponude za trgovanje ili bilo koju drugu transakciju u vezi s objavljenim sadržajem i informacijama.

Portal Informer

Portal za informiranje na jednom mjestu

Psihologija

Što je zobeno mlijeko

Što je zobeno mlijeko je tradicionalna hrvatska jela koja se sastoji od zobenih pahuljica na vodi. Zobeno mlijeko je izvor hranjivih tvari, bogato je ugljikohidratima i sadrži visoke razine vitamina i minerala. Zbog niskog sadržaja masti i kolesterolom, to je idealna...

read more

Što je zob

Što je zob? Zob je vrsta štitnika za glavu čiji je cilj zaštititi glavu od udaraca i povreda. Zobovi su napravljeni od tvrdog materijala koji može da absorbira udarce ili da ih razdvaja. Obično se nalaze na sportskim zaštitnim opremama, kao što su bicikli, motori,...

read more

0 Comments

Pin It on Pinterest

Shares
Share This